Bugünkü
Takvim

25 milyarlık destek müjdesi! Bakan Albayrak, 'lere ilişkin yeni destek paketini açıkladı


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın geçen ay açıkladığı 'İleri, Verimli, Milli Endüstri Finansman Paketi'nin ardından, tüm işletmeler için yeni bir destek paketi müjdesi geldi. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın garantisi ve 12 bankanın katılımıyla ve işletmeler için 'Ekonomi Değer Kredi Paketi' adıyla 25 milyar liralık yeni destek paketi devreye alınacak. Bankaların sunacağı kredi, enflasyona endeksli değişken faizli olacak, 'deki düşüş kredi maliyetini de azaltacak. Türk Lirası kredilerde faiz ve vade koşulları '6 ay anapara ödemesiz toplam 36 ay vadeli krediler için TÜFE+4', '6 ay anapara ödemesiz toplam 48 ay vadeli krediler için ise TÜFE+4.5' olarak belirlendi. Ciroya göre 5 milyon lira ile 50 milyon lira arasında değişen tutarlarda kredi kullandırılacak.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.