Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 01.06.2019 16:19
  • Son Güncelleme: 01.06.2019 18:01

kararına taksicilerden ilk tepki

Taksiciler Kooperatifi Başkanı , 'in 'daki XL araç taşımacılığıyla ilgili faaliyetlerini durmasına ilişkin, "Cumhurbaşkanımız 'ın ve siyasi otoritenin duruşu Uber'in çekilmesine yol açmıştır" dedi.

Uber kararına taksicilerden ilk tepki

Taksiciler Kooperatifi Başkanı , Havalimanı'ndaki basın mensuplarına yaptığı açıklamada, alınan kararın taksicileri sevindirdiğini söyledi.

Bu kararın ardından bazı endişelerinin devam ettiğini belirten Can, "Uber bugün çekildi ama yarın tekrar geri gelebilir veya başka bir firma aplikasyon veya dijital uygulama ile çağrı sistemleri üzerinden geri gelebilir. Onun için biz kanunlarla bunun tamamen yok edilmesini istiyoruz." diye konuştu.

KANUN ÇIKARILMALI
Korsan taşımacılığın yüzde 100 önlenmesi için kanun çıkarılmasının önemine işaret eden Can, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve siyasi otoritenin duruşu Uber'in çekilmesine yol açmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız ve eski Başbakanımıza, İstanbul Belediye Başkan Adayımız Binali Yıldırım'a çok teşekkür ediyoruz. Uber ile 5 yıldır mücadele ediyoruz. Uber, 5 yıldır taksici esnafını mağdur etmiştir. Onların ekmeğini çalmıştır. Onları son derece sıkıntıya sokmuştur. Uberciler, şu anda siyasi otoritenin önüne çıkarak, 'Mağdur olduk.' diye feryat ediyorlar. Halbuki mağdur olan taksici esnafıdır. Hiç hakları olmadığı halde taksicilerin ekmeğini çalmışlar ve mağdur etmişlerdir. Uber'de yolcuların memnuniyeti dijital aplikasyon üstündeki denetimlerden kaynaklanıyordu. Biz İstanbul Havalimanı taksicileri olarak, şu anda bu sisteme geçmek üzereyiz. Çok yakın zamanda sistem çalışacak."

Fahrettin Can, taksiye binen yolcunun yeni sistem sayesinde şoförün adını görebileceğini, farklı yol alternatiflerinin ücreti ve dakikası belirtilerek yolculara tercihler sunulacağını kaydetti.

800 ARAÇLA İSTANBUL HAVALİMANI'NDA ÇALIŞIYORUZ
Yolculuğun bitiminde taksi şoförüne puan verebileceğini dile getiren Can, bu anketlerin ile kendileri tarafından titizlikle değerlendirileceğini kaydetti.

Can, İTaksi'ye entegre edilecek bu sistemin İstanbul'da yayılacağına inandığını kaydederek, "Şu an 800 araçla İstanbul Havalimanı'nda çalışıyoruz. Çok yakında genel kurulumuz ve İGA'nın isteği ve arz talep doğrultusunda bunu bine çıkaracağız." dedi.

kalan karakter 1000

ömer ismail kütükcü ömer ismail kütükcü

Uber 'in xl taşımacılığını bırakması iyi oldu. fakat sarı taksi ve turkuaz renkli araçları kullanmasına niye karışıyorsunuz. adamlar bu araçlara yolcu veriyor. havaalanına gelen diğer taksicileri sizler yolcu almasını engelliyorsunuz. hatta oradan yolcu binse dahi indirtiliyor. fakat havaalanı logosu taşıyan taksiler istanbul un her yerinde yolcu alabiliyor. adamlar vergi verecek fakat havaalanına yolcu götürebilecek fakat oradan yolcu alamadan 50 km boş olarak geri gelecekler..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.06.2019 23:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.