Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.05.2019 09:43
  • Son Güncelleme: 26.05.2019 10:08

Bakan Pekcan açıkladı! Salı günü resmen başlıyor

Ticaret Bakanı , gümrük kapılarındaki TIR kuyruğunu azaltacak Transit Araç Takip Programı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Pekcan konuyla ilgili olarak, "Gümrük kapılarında TIR kuyruklarını azaltacak, gümrük idarelerimizin TIR'ları anlık sorgulayabilecekleri, Transit Araç Takip Programı 28 Mayıs itibarıyla hizmete girecek." dedi.

Bakan açıkladı! Salı günü resmen başlıyor

Ticaret Bakanı katıldığı bir programda gündeme yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Gümrük kapılarındaki TIR kuyruklarını azaltmak için yapılan Transit Araç Takip Programı çalışmasının 28 Mayıs'ta hizmeye gireceğini duyuran Pekcan, "Gümrük kapılarında TIR kuyruklarını azaltacak, gümrük idarelerimizin TIR'ları anlık sorgulayabilecekleri, Transit Araç Takip Programı 28 Mayıs itibarıyla hizmete girecek." dedi. Pekcan ayrıca "Yeni sistem ile gümrük idareleri kendisine sevkli araçlara ilişkin bilgilere, araçlar gümrük idaresine gelmeden önce ulaşabilecek. Etkin risk analiziyle kaçakçılığa karışması muhtemel araçlara daha erken müdahale edilebilecek" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.