Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.05.2019 16:04
  • Son Güncelleme: 25.05.2019 16:04

ne zaman ödenecek? Milyonların beklediği tarih belli oldu

Bayram ikramiyesinin tarihi belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emekliye bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarihi açıkladı. Bayram öncesinde emeklilerinin yatacağı tarih merakla bekleniyordu. Peki, ne zaman ödenecek? Emekli bayram ikramiyesi ne zaman hesaba yatar?

Müjde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan geldi. Emekliler ikramiyelerinin bayramın 1. ya da 2. günü yatma ihtimaline karşı konuşuyorlardı fakat, devletten açıklama geldi ve ikramiyelerin bayramdan önce yatırılacağı bildirildi. 12 milyon emekliye toplam 10.7 milyar bayram ikramiyesi yatırılacak. Peki, emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman hesaba yatacak? İşte konu ile ilgili detaylar...

EMEKLİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Bayram ikramiyesinin ne zaman yatacağı konusunda meraklı bekleyiş sona erdi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk müjdeli haberi paylaştı. Bakan Selçuk'un yaptığı açıklama göre, Ramazan Bayramı öncesi emekli ikramiyeleri 31 Mayıs'ta ödenecek.

Bayram ikramiyesi geçen yıl çıkarılan yasayla sabit olarak belirlenirken 1000 liralık tutar da bir değişiklik söz konusu olmayacak.

Emekli Sandığı emeklilerinin maaşları 1, 2 ve 3 Haziran'da yatacak. Emekli Sandığı emeklilerinin aylıkları her ayın 1'i ila 5'i arasında ödenmektedir. Bakan Selçuk, 4 ve 5 Haziran'a denk gelen aylık ödemelerinin 3 Haziran 2019 tarihinde Pazartesi günü yapılacağını söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.