Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.04.2019 14:55
  • Son Güncelleme: 30.04.2019 11:12

nin fiyatı belli oldu

nin fiyatı belli oldu. Fiyata ilişkin açıklama yapan Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkanı Murat Kavuncu, "Ramazan pidesi 2,5 TL olacak" dedi. Bu açıklamanın ardından vatandaşlar 2019 yılı pide fiyatı hakkında internette de araştırmalar yapılmaya başlandı. Konu hakkında detaylar haberimizde.

Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkanı Murat Kavuncu, nin fiyatının 2,5 TL olacağını söyledi. Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkanı Murat Kavuncu, Ankara'da ekmeğe gelen yüzde 25 mın nedenlerini ve diğer illerdeki ekmek fiyatlarına dair fiyatların seyrini değerlendirdi. İnternette ramazan pidesinin 2019 yılı fiyatı araştırılmaya başlandı. Biz de bu konuyu sizler için inceledik ve haberimize ekledik. Peki Ramazan pidesi kaç para 2019? Gramajı ne kadar? Bu yıl ramazan pidesi kaç TL? İşte detaylar...

DÖVİZDEKİ DALGALANMA FİYATI ETKİLEDİ

Döviz kurlarında yaşanan dalgalanmadan dolayı ekmeğin hammaddesi unda da bir fiyat artışı meydana geldiğine dikkat çeken Kavuncu, zammın gerekli olduğunu belirtti.

"Şu anda tüm Türkiye'de ekmek fiyatlarının zamlanması için çalışmalar sürüyor. İstanbul, Samsun ve Kayseri başta olmak üzere Orta Anadolu'da bu çalışmalar yapılıyor" diyen Kavuncu, ramazan pidesi fiyatıyla ilgili de bilgi verdi.

"ÇOK DA ZAM YAPMADIK"

Kavuncu, "Ankara'da 2,5 TL olacak ramazan pidesi. Çok da bir zam yapmadık" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.