Bugünkü
Takvim

3,8 milyon kişiye istihdam

3,8 milyon kişiye istihdam

Tarımsal üretimi artırmak için doğru uygulamaların, doğru yerde ve doğru zamanda yapılmasına olanak sunan hassas tarım uygulamaları ile Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak'ı içerisinde bulunduran GAP Bölgesi'nde 3.8 milyon kişiye istihdam sağlanması planlanıyor. Tarımsal üretimde kalite ve verimin artması için bilgi teknolojilerini kullanmayı ön plana alan hassas tarım uygulamalarında küresel konum belirleme (GPS), coğrafi bilgi sistemleri (GIS), değişken oranlı girdi uygulama (VRA) gibi sistemler kullanılıyor. GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, bölgede 7.5 milyon hektar alanın 3.2 milyon hektarlık kısmının tarımsal faaliyetlere elverişli olduğunu belirtti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.