Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.03.2019 11:34
  • Son Güncelleme: 27.03.2019 11:36

'ın tanıttığı TV+'ın isim hakkı ’de çıktı

'den 'ın Pazartesi tanıttığı Apple TV+ ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada "TV+ hizmetinin isim hakkı bizde" ifadesine yer verildi.

Apple'ın tanıttığı TV+'ın isim hakkı bakın kimde çıktı?

ABD merkezli teknoloji devi , online dizi ve film platformu Apple TV +'ı Pazartesi akşamı tanıttığı. Yeni platform bahar aylarında aralarında Türkiye'nin de olduğu 100 ülkede hizmete girecek.

Ancak Apple'ın bu paltform için seçtiği isim Türkiye'deki operasyonları için bir engel oluşturabilir.

Zira , 2014 yılında TV+'ın isim hakkını almıştı.

Turkcell'in 2014 yılında kullanıma açtığı ve oldukça başarılı olan yerli dijital televizyon platformu TV+ ile ilgili olarak bugün düzenlenen basın toplantısında konuşan Dijital Medya ve Eğlence Direktörü Barış Zavaroğlu, "Türkiye'de TV+'ın isim hakkı bizde. Apple da bu yeni servisiyle buraya geldiğinde, bu markanın isim hakkının zaten alınmış olduğunu görecek. Logo bile neredeyse aynı, biz TV ibaresini büyük, onlar ise küçük harfle yazıyor." dedi.

Turkcell TV+'ı 2014 yılında bugün genel müdür koltuğuna vekaleten atanan Murat Erkan tarafından tanıtmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.