Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.02.2019 15:24
  • Son Güncelleme: 26.02.2019 16:13

EYT'de son dakika gelişmesi! için yasa çıkacak mı? İşte EYT'de son durum

ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Prim gününü doldurup emekli olabilmek için yaşını doldurmayı bekleyenler araştırmalarını sürdürürken, konu ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan açıklama geldi. Peki, EYT yasası çıkacak mı? İşte EYT'de son durum...

Emeklilikte Yaş Takılanlar (EYT) konusu hakkında araştırmalara devam ediyor. Uzun süredir gündemi meşgul eden EYT ile ilgili yasa çıkacak mı, çıkmayacak mı sorusuna, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan açıklama geldi. Emekli olabilmek için prim gününü doldurup yaşını doldurmayı bekleyenler için EYT yasası çıkacak mı? EYT'de son durum ne? İşte detaylar...

EYT YASASI ÇIKACAK MI?

Bakan Selçuk'un EYT açıklaması:

AK Parti iktidarları döneminde bütün emekçilerin emeklerine her daim sahip çıktıklarını belirten Çalışma, Aile ve sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Bunu yaparken sadece geçmişi değil gelecek kuşaklarımızı da düşündük. Bu yüzden de her zaman dile getirdiğimiz ve Cumhurbaşkanımızın da dile getirdiği gibi EYT gündemimizde yok" dedi.

BAKAN BERAT ALBAYRAK'IN EYT AÇIKLAMASI

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 6 Şubat 2019 tarihinde, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda bir düzenleme yapılıp yapılmayacağı sorusuna "EYT konusu ile ilgili bu hükümetin cevabı ortada. Çok basit yaklaşmak doğru değil. Gündemimizde yok" yanıtını verdi.

BAŞKAN ERDOĞAN EYT İLE İLGİLİ NE DEMİŞTİ?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.