Bugünkü
Takvim

da 22 yılın rekoru

Borsada 22 yılın rekoru
Ağustos ayındaki kur saldırısını, eylül ayında açıkladığı Yeni Ekonomi Programı ile bertaraf edip, makro hedeflerinin tümünü yakalayan , ocak ayında yatırımcıların akınına uğradı. Küresel piyasalarda artan risk iştahının da desteğini arkasına alan 'da BIST-100 Endeksi endeks yüzde 14.03 ile son 22 yılın en iyi ocak performansına imza attı. BIST 100 endeksi 1997'nin ocak ayında yüzde 64.5 değer kazanmıştı. , ocakta dünya borsaları endeksinin iki katı kadar yükselirken, gelişmiş ülke borsalarının tamamını solladı. Borsa İstanbul, gelişmekte olan ülke borsaları arasında yüzde 20 yükselen Arjantin'den sonra ikinci sırada yer aldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.