Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.01.2019 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.01.2019 17:13
ABONE OL

Başkan Erdoğan rakamlarına ilişkin Twitter üzerinden açıklama yaptı

Başkan , yalanlarıyla halkın gözünü boyamaya çalışan 'ye rakamlarla yanıt verdi. Başkan Erdoğan, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, " öncesindeki son 14 yılın ortalaması %70,3 iken, AK Parti iktidarları döneminde bu oran %9,54 olarak gerçekleşti.Onlar yalanlarla konuşur, biz rakamlarla..." ifadesini kullandı.

Başkan Erdoğan: Onlar yalanlarla konuşur, biz rakamlarla

Başkan , sosyal medya üzerinden önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, son 14 yılın ortalamasına ilişkin rakamları paylaştı. Başkan Erdoğan, her defasında yalanları gün yüzüne çıkan ve halen daha yalan söylemekten vazgeçmeyen 'ye rakamlarla yanıt verdi.

Başkan Erdoğan, öncesindeki son 14 yılın ortalaması %70,3 olduğunu ve bu rakamın AK Parti iktidarları döneminde ise %9,54 olarak gerçekleştiğini kaydetti.

Başkan Erdoğan, yaptığı paylaşımda tam olarak şu ifadelere yer verdi:

"ONLAR YALANLARLA KONUŞUR, BİZ RAKAMLARLA"
"AK Parti öncesindeki son 14 yılın %70,3 iken, AK Parti iktidarları döneminde bu oran %9,54 olarak gerçekleşti.Onlar yalanlarla konuşur, biz rakamlarla..."

"BUNLARIN MALİYECİLERİ DE BİR GARİP"
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı açıklamalarda işe şu ifadelere yer verdi:

"Bay Kemal diyor ki çiftçi yandı. Bay Kemal bak resmi rakam açıklıyorum. Kocaelili çiftçilerimize 348 milyon lira tutarında tarımsal destek verdik. Ana muhalefetin başındaki zat diyor ki AK Parti döneminde enflasyon zirve yaptı. Bunu diyen de maliyeci, bunların maliyecileri de bir garip. Onların döneminde enflasyon ortalaması yüzde 70 bizim dönemimizde yüzde 9,5…."