Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.12.2018 08:53
  • Son Güncelleme: 14.12.2018 09:27

Başkan Erdoğan müjdeyi verdi! Yüz binlerce kişiye yüzde 100 geliyor

Başkan Erdoğan dün İkinci açıkladı. Açıklanan pakette birçok müjde de yer aldı. lerin ek göstergelerinin 3600'e çıkartılacağını duyuran Erdoğan, ayrıca ek ders ücretlerine de yüzde 100 yapılacağını açıkladı.

600'DEN FAZLA OKUL AÇILACAK
Tekli eğitime geçilmesinin artırılması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte 6 bin derslik yapılacak. Yerli ve milli savunma sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi için, ASELSAN, TAİ, HAVELSAN gibi köklü kurumlarla iş birliği yapılacak. Öğretim programları, yayımlanan veya yayımlanacak ulusal meslek standartları ve iş gücü piyasası ihtiyaçlarına göre güncellenecek. 54 ilde 648 okulun açılışı yapılacak. Ayrıca, 47 ilde 457 okulun temeli atılacak.2019 Fuat Sezgin yılı bilim etkinleri düzenlenecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.