Bugünkü
Takvim

: Güçlü adımlarla yola devam

Bakan , ‘Türkiye güçlü, ekonomik anlamda sağlam adımlarla yola devam ediyor’ dedi

'Güçlü adımlarla yola devam'
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği'nin, 'da 20. Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Şirketlerin bankacılık sektörüne bağımlılığını azaltmayı hedeflediklerini söyleyen Bakan Albayrak'ın konuşmasında öne çıkan diğer konular şöyle oldu:

ALACAĞA GARANTİ
● Finansal sistemi güçlendirmek için birçok hedef koyduk. 2019'da başlayacak. Devlet Destekli Alacak Sigortası havuzu ile 'lerin alacaklarını tahsil edememeleri durumunda, alacaklar havuz tarafından karşılanacak.
● Sermaye piyasalarına yönelik herkesin anlayacağı şekilde sadeleştirilmesi, vergi politikalarında da sadeleştirmesi sürecine başladık.
● Sigortacılık sektöründeki teminat sorunlarında daha etkin bulunmak üzere Kamu Sermaye şirketini devreye alıyoruz. Komisyondan geçti. Yıl sonu gelmeden Meclis'ten geçirip, uygulayacağız. 5. Reform Eylem Grubu toplantısında da konuşan Bakan Albayrak, cari rakamlara ilişkin, "Yıl sonu 30 milyar doların bile altında bir rakamı ortaya koyacağız" dedi. 2.77 milyar dolarlık cari fazla ile dengelenme sürecinin, ekonomi politikalarında atılan adımlarla sağlam bir şekilde ilerlendiğini gösterdiğini belirten Albayrak, "Bugün dünden, yarın da bugünden daha iyi olacak. Güçlü adımlarla yola devam ediyor. Ekonomik anlamda güçleniyoruz" ifadelerini kullandı.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.