Bugünkü
Takvim

Öğretmenlere müjde

Heyecanla beklenen öğretmenlere 3600 ek gösterge müjdesi ’da açıklanacak. Yeni yılda da zam ve tayin gibi pek çok yeni imkan devreye girecek.

Öğretmenlere müjde
Öğretmenler, cumartesi günü kutlanacak 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü merakla bekliyor. Öğretmenlere ve bu görevden emekli olanlara zam getirecek 3600 ek gösterge müjdesinin detayları, 24 Kasım'da açıklanacak. Ayrıca yeni yılda da öğretmenler için zam ve tayin gibi pek çok yeni imkan devreye girecek. Buna göre; yılbaşından sonra yapılması beklenen düzenleme ile ücretli öğretmenlerin maaşlarında iyileştirme yapılacak. Sözleşmeli öğretmenlerin zorunlu görev süresi kısalacak. 6 yıldan 4 yıla inecek. Geri kalmış bölgelerde çalışan öğretmenlere teşvik sistemi getirilecek. Öğretmen Kanunu çıkarılacak.

ATAMA ZAMANI
Bu arada 20 bin yeni öğretmen alımı için de süreç işliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre; 19 Kasım'da başlayan ön başvuru süresi, yarın sona erecek. Atamalar ise 7 Şubat'ta yapılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.