Bugünkü
Takvim

Vatandaşa otobüs parası

Vatandaşa otobüs parası
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, daki maliyet artışını vatandaşlara yansıtmamak için, toplu ulaşım araçlarını 'sübvanse' etme kararı aldı. İBB Başkanı Mevlüt Uysal'ın talimatıyla hazırlanan çalışma sonucundaki rapor onaylandı. Ücret entegrasyonuna dahil olan deniz toplu ulaşım araçları, özel halk otobüsleri ve Otobüs AŞ otobüslerinin her bir geçiş başı 55 ile 70 kuruş arasında desteklenmesini içeren rapor, yürürlüğe girmiş oldu. Belediye ulaşıma zam yapmayacak ancak her vatandaş için otobüs firmalarına ek para ödeyecek. 470 milyon TL'ye mal olacak sübvansiyon, 30 Haziran 2019'a kadar sürecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.