Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.09.2018 10:49
  • Son Güncelleme: 16.09.2018 11:52

Son dakika: 'ndan kredi kartı i açıklaması

kredi kartı oranlarının 1 Ekim 2018 tarihi itibariyle güncelleneceğini duyurdu. Buna göre kredi kartlarında uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 2,25, aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 2,75 olarak belirlendi.

Merkez Bankası'ndan kredi kartı faizi açıklaması

Türkiye Cumhuriyeti , kredi kartı oranları ile ilgili açıklamada bulunurken, faiz oranlarının güncellendiğini duyurdu.

Merkez ​Bankası'nın konu ile ilgili yazılı açıklamasında şöyle denildi:
"1 Ekim 2018 tarihinden geçerli olmak üzere, Türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 2,25, aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 2,75, yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 1,80, aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 2,30 olarak belirlenmiştir.

Bankalar, diğer ülkelerde olduğu gibi, kredi kartı faiz oranlarını bireysel kredi faizlerine göre daha yüksek belirlemektedir. Bu nedenle, kısa vadeli kredi gereksinimi olan kredi kartı sahiplerinin bu gereksinimlerini kredi kartları yerine tüketici kredileri yoluyla karşılamaları menfaatlerine olacaktır."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.