Bugünkü
Takvim

Esnafa faizsiz kredi

Nakit sıkıntısı çeken esnaf ve sanatkara can suyu kredisi gündeme geldi. Başkanı Palandöken, ‘En az 100 bin lira, faizsiz ve 3 yıl vadeli olmalı‘ dedi

Esnafa faizsiz kredi
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu () Başkanı Bendevi Palandöken, sayıları 2 milyona ulaşan esnaf ve sanatkara daha önce sağlanan sıfır faizli 'can suyu kredisi'nin yeniden verilmesini istediklerini belirterek, "Nakit sıkıntısı çeken esnaf ve sanatkarımız için en az 100 bin lira limitli, sıfır faizli ve 3 yıl vadeli can suyu kredisi verilmeli. Kadın esnaf ve sanatkarımıza verilecek can suyu kredilerinin limiti ise 150 bin lira olmalı" ifadesini kullandı. Nakit sıkıntısı yaşayan esnaf ve sanatkarların gelişen teknolojiye bağlı gelişmelere ayak uydurmakta zorlandığına dikkati çeken Palandöken, 'can suyu kredisi'nin büyük rahatlama sağlayacağını kaydetti. Palandöken, evde üretim yapan ve vergiden muaf olan esnafın da mikro kredilerle desteklenmesi gerektiğine işaret etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.