Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.09.2018 16:10
  • Son Güncelleme: 12.09.2018 17:04

Son dakika: Başkan Erdoğan talimat verdi! Dövizle kiraya yeni düzenleme geliyor

Son dakika haberi... AVM'de dövizle kiraya yeni düzenleme geliyor. Başkan Erdoğan AK Parti'ye talimat verdi, teklif hazırlanacak.

Başkan Erdoğan talimat verdi! Yeni düzenleme geliyor

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla AVM'lerdeki dövizle kiraya yönelik yeni düzenleme geliyor. AK Parti grubu yeni düzenleme için teklif hazırlayacak.

DÜZENLEMENİN AYRINTILARI

Borçlar kanununda bir değişikliğe gidilecek ve bundan sonra kira sözleşmeleri dövizle yapılamayacak. Teklif yasalaşırsa, AVM'lerde sadece Türk Lirası ile kiralama işlemi yapılabilecek.

BAKAN ALBAYRAK SİNYALİNİ VERMİŞTİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, çok yoğun bir çalışma başlattıklarını, AVM dükkanlarında, gayrimenkullerde döviz ile kiralama ve satışın önüne geçmek için gerekli adımları en kısa sürede atacaklarını belirterek, "Bir kısım kredi döviz riskiyle ilişkili olan portföyü ayıracak şekilde çalışıyoruz. Bu konuyla ilgili toplumda da zaten ciddi bir talep var. En kısa sürede Meclis'e gelmesi için çalışacağız. Detayları, hukuki süreçleri çalışılıyor şu an" diyerek sinyalini vermişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.