Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.07.2018 Gazete
ABONE OL

19 bin sağlık işçisi alınacak

19 bin sağlık işçisi alınacak
Sağlık Bakanlığı, 19 bin sağlık işçisi alımı gerçekleştirecek. Mayıs'ta 9 bin personel alımı gerçekleştiren, geçtiğimiz ay da aralarında hemşire, teknisyen ve teknikerin de olduğu 30 meslek grubundan 18 bin sağlık çalışanını kadrosuna dahil eden Bakanlık, çalışan sayısını artırmaya devam ediyor. Bakanlık, 19 bin sağlık işçisi alımı için de düğmeye bastı. Alımlar Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yapılacak. Edinilen bilgiye göre; ilk etapta 9 binlik alım için ilana çıkılacak. Yıl sonuna kadar 19 bin sağlık işçisinin alımı tamamlanacak. Sağlık Bakanlığı bu yıl ayrıca 12 bin de doktor alımı yapacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.