Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 13.07.2018 13:23
  • Son Güncelleme: 13.07.2018 15:03

Ticaret savaşının kazananı olacak

Ünlü ekonomist ve yatırımcı - arasında yaşanan ticaret savaşının kazananının olacağını açıkladı. Mobius yaptığı açıklamada seçimlerden sonra tansiyonun düştüğünü söylerken, Türkiye’nin artık büyük programını uygulayabileceğini ifade etti.

Ticaret savaşının kazananı Türkiye olacak

Milyarder yatırımcı , ve arasındaki ticaret savaşının için fırsata dönüşeceğini söyledi.

Mobius, Bloomberg televizyonunda yaptığı açıklamada, "Para birimlerinde ve küresel piyasalarda gerçekleşen düşüşler sebebiyle Türkiye ve Brezilya gibi ülkeler bu ticaret savaşından kârlı çıkacak" dedi.

Tayyip Erdoğan'ın başkanlık seçimlerini oyların %52'sini alarak kazanmasıyla Türkiye'de gerginliğin azaldığını belirten Mobius, Kanal İstanbul gibi devasa projelerin bu sayede rahatça yapılabileceğini ve inşaat alanında hareketlilik yaşanacağını söyledi.

ERDOĞAN TÜRK EKONOMİSİNİ ŞAHA KALDIRACAK

Mobius, Türk lirasının son zamanlarda dolar karşısında güç kaybettiğini, ancak Türkiye'nin bu süreci atlatacağını inandığını belirtti. Erdoğan'ın son altı yılda gerçekleştirdiği icraatlarla Türkiye'nin iç kesimlerini kalkındırdığını ifade den Mobius, gelir dengesinin eşitlenmesi sebebiyle güç kazandığını belirtti.

Mobius, Erdoğan'ın hayata geçirmek istediği büyük projeler tamamlandığı taktide Türk ekonomisinin şaha kalkacağını da vurguladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.