Bugünkü
Takvim

Yeni emekliye ikramiye

öncesi ödenecek ikramiyeden yeni emekliler de yararlanacak. Emekli aylığı ikramiyenin yatacağı tarihe kadar bağlananlar bin lira alacak

Yeni emekliye ikramiye
Yaklaşık 12.3 milyon emeklinin yüzü bayram ikramiyesi ile güldü. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri ilk bayram ikramiyelerini bu ay Ramazan Bayramı öncesi aldı. Bir ikramiye ödemesi de Kurban Bayramı öncesinde yapılacak. Emeklilerin hesabına Ağustos'ta biner lira ikramiye daha yatırılacak. Bayram ikramiyesi sadece mevcut emeklileri değil, bundan böyle emekli olacakları da kapsıyor. Emekli aylığı bağlananlar, ikramiye hakkı da elde etmiş olacak. Emeklilik tarihini izleyen dönemlerde verilecek bayram ikramiyelerinden yararlanacak. İlk ikramiye 7-8 Haziran'da ödendi. Kurumu, daha çok kişinin ikramiyeden yararlanması için, emeklilik başvurusu yapıp maaşının bağlanmasını bekleyen kişilerin işlemlerini hızla tamamladı.

17 AĞUSTOS SINIR
100 bin yeni emekli böylece öncesinde bin liralık ikramiyeyi aldı. Bu kişiler bundan sonra ödenecek ikramiyeleri de alacak. Ramazan Bayramı ikramiyesi ödendikten sonra, ancak ikramiyesi verilmeden önce emekli aylığı bağlananlar ise bu yaz bin lira ek ödemeden yararlanacak. Yani 7 Haziran'dan sonra, 17 Ağustos'a kadar emekli aylığı bağlananlar, Kurban Bayramı'nda ilk ikramiyelerini alacak.

GÖZLER 3 TEMMUZ'DA
Memurların, emeklilerin mı için geri sayım başladı. Zam oranı 3 Temmuz'da oranlarının açıklanmasıyla belli olacak. İlk 6 aylık enflasyon, ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranını gösterecek. Memurlar ve memur emeklilerinin de yüzde 3.5'lik toplu sözleşme zammına ilaveten alacağı enflasyon farkı, ilk 6 aylık TÜFE'nin açıklanmasıyla ortaya çıkacak. Yüzde 4'ü aşan kısım, memurların ve memur emeklilerinin enflasyon farkı olacak. Örneğin; ilk 6 aylık enflasyon tahmin edildiği gibi yüzde 7.27 çıkarsa, memurlara ve memur emeklilerine yüzde 3.27 fark yansıtılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.