Bugünkü
Takvim

5g yerli ve milli olacak

5g yerli ve milli olacak
2020'DE tüm dünya ile birlikte 5G'ye geçmeyi hedefleyen Türkiye, 5G teknolojilerinin yerlileştirilmesi için de çalışma başlattı. Özel sektör, kamu ve üniversite işbirliği kapsamında 5G teknolojilerini milli ve yerli olarak geliştirmek için 253 milyon liralık Ar-Ge yatırımı yapılacak. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, , , OSTİM OSB, Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi (HTK), Turkcell, , Vodafone arasında 5G Yeni Nesil Haberleşme Teknolojileri protokolü imzalandı. Törende konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, dünyada dijital dönüşüm pazarının 10 yıl içinde 100 trilyon dolara ulaşacağını belirterek, hedeflerinin bu pazardan 1 trilyon dolarlık pay almak olduğunu kaydetti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.