;

'lar yolda

Türkiye milli savunma sistemlerinde hedef büyüttü. üreticisi BAYKAR Makina Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar 'ların müjdesini verdi. '4.5 ton kalkış ağırlığına sahip, Bayraktar'ın 5-6 kat büyüğü, daha hızlısı, daha çok yükseğe çıkabilen modeli üzerinde çalışıyoruz.' diye konuştu.

Jet motorlu İHAlar yolda

üreticisi BAYKAR Makina Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, "4.5 ton kalkış ağırlığına sahip, Bayraktar'ın 5-6 kat büyüğü, daha hızlısı, daha çok yükseğe çıkabilen modeli üzerinde çalışıyoruz." diye konuştu.

Türkiye milli silah ve savunma sistemlerinde hedef büyüttü. Jet motorlu insansız hava araçları geliyor. Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasındaki en önemli adımlardan biri de milli savunma sistemleri...

TÜRKİYE SAVUNMADA HEDEF BÜYÜTTÜ
Milli savunma sistemleri içinde etkin bir rolü olan İHA'lar özellikle terörle mücadelede etkin kullanılıyor. 10-15 kadar hava aracı terör bölgelerinde görev yapıyor. Şimdi bu sistemlerin geliştirilmesi için çalışmalar hızlandı.

TÜRKİYE SAVUNMADA HEDEF BÜYÜTTÜ
Milli savunma sistemleri içinde etkin bir rolü olan İHA'lar özellikle terörle mücadelede etkin kullanılıyor.

10-15 kadar hava aracı terör bölgelerinde görev yapıyor. Şimdi bu sistemlerin geliştirilmesi için çalışmalar hızlandı.

BAYKAR Makina Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, insansız hava araçlarında müjdeyi verdi.

İHA'dan daha büyüğü ve gelişmişi üzerinde çalıştıklarını söyleyen Selçuk Bayraktar"4.5 ton kalkış ağırlığına sahip, Bayraktar'ın 5-6 kat büyüğü, daha hızlısı, daha çok yükseğe çıkabilen modeli üzerinde çalışıyoruz." diye konuştu.

Şu anda Türk Silahlı Kuvvetleri ile Emniyet Genel Müdürlüğü envanterinde 30 adet Bayraktar İHA, faaliyete devam ediyor. 16 insansız silahlı Bayraktar ise teslim edilecek. Önümüzdeki dönemde bu rakamların artırılması planlanıyor.

Etiketler: ,
  • 07 Eylül 2017, Perşembe 19:43

kalan karakter 1000

serhat serhat

kendide pkk lı oldugu için olabilir....... chp ye acı yorum atatürkümüzün kalesi... partisi........ vatan hainleri pkk lılarla dolmuş... solda birtane vatan sever kalmadımı çıkıp bunlar ile mücadele edecel........... bunlar hergün atatürke küfreden insanlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet60
hayır0
cevapla 08.09.2017 08:44
ihsan ihsan

chp koş ağbaban abd almana şikayet et

Aynı Görüşte misiniz?
evet66
hayır0
cevapla 08.09.2017 08:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.