Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.07.2017 02:08
  • Son Güncelleme: 26.07.2017 02:10

lere geliyor

Hastanelere e-sicil geliyor
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), özel lere elektronik sicil uygulamaya hazırlanıyor. Pilot uygulama Eskişehir'deki özel hastanelerde başladı. 2018'de tüm ülkeye yayılması planlanan uygulamayla MR'ı olmayan hastane MR faturası, tomografisi olmayan hastane tomografi faturası kesemeyecek. Konuyla ilgili bilgi veren SGK yetkilisi şunları söyledi: "Kurumla sözleşme yapan özel hastanelerin artık bir elektronik sicil kaydı olacak. Bu kayıt hastanenin fiziki kapasitesini, laboratuvarını, röntgenini, tüm tıbbi cihazlarını, doktorunu, hemşiresini, soruşturmalarını, teftişlerini, hasta memnuniyetlerini, aldığı cezaları, hukuksal davaları, başarıları, klinik etkinliklerini kapsayacak."

DENETLENECEK
Aynı yetkili, "Bundan sonra sözleşme öncesinde elektronik sicil kayıtlarına bakacağız. Diyeceğiz ki 'hastanenizden şu şu alanlardan çok şikâyet geliyor, düzenleme yapın', "yolsuzluk olmuş düzenleme yapmalısın.' Tomografisi olmayan hastane tomografi faturası kesemeyecek.

Safure CANTÜRK

kalan karakter 1000

Akın Akın

Yani şimdiye kadar bunların hiç biri yok muymuş ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.07.2017 10:00
Ali Yıldız Ali Yıldız

özel hastanelerde ki özellikle fahiş fiyat konusunda hiçbir denetim yok.Şu var ki özel hastaneler tabi ki fark alacak,ancak vatandaşı onların insafına bırakırsanız yandınız demektir.Çoğunun çalışma sistemi sağlıktan öce şirket mantığında, o yüzdendir ki özel hastanelere çeki düzen vermek lazım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.07.2017 09:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.