Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 31.03.2017 Gazete
ABONE OL

Ucuz

1.8 milyon haneyi le buluşturacaklarını belirten Bakan Arslan, Türk Telekom’un kâr amacı gütmeyen özel tarife uygulayacağını söyledi

Ucuz internet
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kars'ta gerçekleştirdiği Akıllı Şehir tanıtımında, hizmetinin her gelir grubu tarafından erişilebilir olmasını sağlamak amacıyla 'internetsiz ev kalmasın' seferberliğini başlattıklarını açıkladı. Arslan, hiç internet kullanmamış 1.8 milyon haneyi internetle buluşturacaklarını söyledi. Türkiye'de tek bir vatandaşın bile internet erişiminden mahrum kalmaması için Türk Telekom'dan seferberliğin temelini oluşturacak önemli bir çalışma rica ettiklerini belirten Arslan, "Bu seferberliğin ilk ve en önemli adımı ise, internet ının her gelir grubu tarafından ulaşılabilir olmasını sağlamak. Türk Telekom da kâr amacı gütmeyen özel bir tarifeyi çalışmaya başladı" dedi. Türk Telekom CEO'su Paul Doany de Kars'ı akıllı şehir yapmakla kalmayıp burayı aynı zamanda Fiberkent haline getirdiklerini belirterek, "Kars'ın iletişim altyapısını da fiberle güçlendiriyoruz. Bu sayede Kars halkına saniyede 100 megabite kadar internet hızı sunabileceğiz" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.