Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.11.2015 Gazete
ABONE OL

175 bin çiftçi bu fuarı bekliyor

175 bin çiftçi bu fuarı bekliyor
9'uncu Adana Tarım Fuarı bugün kapılarını açıyor. TÜYAP Adana'da 22 Kasım'a kadar devam edecek olan bölgenin en kapsamlı fuarına 153 ülkeden, 240'ı aşkın firma katılacak. TÜYAP Adana Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, fuara olan ilginin her yıl katlanarak arttığını söyledi. Ersözlü, "Yoğun ilgi nedeniyle fuar alanımızı da yüzde 18 büyüttük ve 25 bin metrekare alana hazırladık" dedi. 'nın bölgenin en kapsamlı ve en büyük fuarları haline geldiğini belirten Ersözlü, "Yerli ve yabancı birçok firmanın bu fuarda buluşması, Adana ili başta olmak üzere tüm bölgenin sektörde önemli bir yer edindiğinin göstergesidir" diye konuştu.

1000 KADIN ÇİFTÇİ
Fuara geçen yıl 13 ülkeden, 228 firma ve firma temsilciliğinin katıldığını aktaran İlhan Ersözlü, fuarın bölgesel anlamda sektörün en önemli etkinliği olduğunu kaydetti. "Fuar, tarımın her alanında ve bahçecilik ekipmanları konularında ihtiyaç duyulan donanım, geniş ürün gamı, son teknolojik ürünler ve inovasyon konusundaki tüm farklılıklar ziyaretçilerin beğenisine sunularak üretici ile son kullanıcıyı bir araya getiriyor" diyen Ersözlü, fuar sonrası büyük işbirliklerine de imza atılabileceğini vurguladı. Fuarda farklı etkinlikleri de gerçekleştirdiklerini anlatan İlhan Ersözlü, sözlerini şöyle sürdürdü: "Adana Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Adana İli Arı Yetiştiricileri Birliği ile bu yıl '5. Bal Yarışması'nı gerçekleştireceğiz. Ayrıca fuarın 3'üncü günü olan 20 Kasım'ı 'Kadın Günü' ilan ettik. 25 ilden bine yakın kadın çiftçimizin katılacağı bu özel günde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın katkılarıyla paneller düzenleyeceğiz. Çukurova Üniversitesi ile geliştirdiğimiz işbirliğiyle özel oturumlar hayata geçireceğiz."

Betül ALAKENT


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.