Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 07.11.2015 Gazete
ABONE OL

Zengin Türkler oluşturmalıyız!

Zengin Türkler oluşturmalıyız!
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye'de 1.5 yıldan beri her şeyin ertelendiğini belirterek, "Bu ertelemenin içinde özel sektör yatırımları, tüketim talepleri vardı, yatırım kararları vardı. Bu çok alanda vardı. Türkiye ile ilgili yabancı yatırımlar da bekleme dönemindeydi. Tereddüt dönemi bitti" dedi.

YÜZDE 5'İ GEÇMELİYİZ
İnovasyon Haftası nedeniyle Adana'da bulunan Bakan Zeybekci, şöyle konuştu: "Türkiye 1.6 milyon yeni vatandaşına iş vermek zorunda, ortalama yüzde 5'in üzerinde büyümek zorunda. Türkiye'ye yatırımcı getirmemiz gerekiyor. Yeni Türkler getirmemiz gerekiyor, zengin Türkler oluşturmamız gerekiyor. Ondan diyorum; Türkiye'de konut alımlarını 15 milyar dolara çıkaralım. Burada Türkiye'de konut alma hayali olanlar, gelsin Türkiye'den gayrimenkul alsın."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.