Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.10.2015 Gazete
ABONE OL

sever beş şehir

Döviz sever beş şehir
Türkiye'deki mudilerin bankalarda yaklaşık 630 milyar 593 milyon lirası bulunuyor. Türkiye'deki 81 ilin 76'sında TL cinsi tasarruf mevduatı i geçerken, 5 kentte bunun tam tersi bir durum yaşanıyor. Kayseri, Kırşehir, Yozgat, Nevşehir ve Aksaray'da hesaplarda TL'den daha fazla döviz yer alıyor. İstanbul Üniversitesi Bankacılık Araştırma Merkezi Müdürü ve TAKVİM yazarı Doç. Dr. Kadir Tuna, bu 5 ilin yurt dışında çalışmak için en çok göç veren iller arasında yer aldığını belirterek, "Yurt dışında çalışanların bu illerle sıkı akrabalık ilişkileri devam ediyor. Özellikle Kayseri, yurt dışına en fazla işçi gönderen illerden" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.