Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 11.10.2015 Gazete

te yeni seferberlik lazım

E-ticarette yeni seferberlik lazım
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, dünyada artık reel ticaretin gerilediğini belirterek, buna karşın e-ticaretle ilgili rakamların hızlı bir artış trendinde olduğuna işaret etti. Zeybekci, "Artık e-ticaret alışkanlığı artıyor. Küresel ticaret içindeki payı 2012 yılında yüzde 5.7 iken 2014 yılında yüzde 8'e ulaştı. Dünya genelinde de yüzde 25 arttı" dedi. Türkiye'nin e-ticarete tam anlamıyla giremediğine dikkati çeken Zeybekci, "İhracatçılar, işadamları, Ekonomi Bakanlığı olarak seferberlikle e-ticaret konusunda farkındalığı artırmamız gerekir" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.