Bugünkü
Takvim

işçiler bekliyor

Üniversiteli işçiler memurluk bekliyor
Toplu sözleşme görüşmelerinin başlamasıyla talepler de gündeme gelmeye devam ediyor. Seçimler öncesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Çalışma Bakanı Faruk Çelik'in "Memurluğa geçirileceklerini" söylediği kamuda çalışan üniversite mezunu işçi kadrosundaki görevliler de kararın verilmesini bekliyor. işçiler "Karar verildi şimdi uygulama zamanı. Biz de bu kararın uygulanmasını bekliyoruz. Statü değişikliği yapılarak hepimizin memurluk kadrosuna geçirilmesini bekliyoruz" dediler.

kalan karakter 1000

MERAL MERAL

Sayın Başbakanımızın da haklı talep olarak duyurduğu Kamuda çalışan Üniversite mezunu kadrolu işçilerin memurluğa geçirilmesi çalışma barışı açısından büyük ilerleme olacaktır. Aynı odada muhasebe mezunu işçi muhasebe mezunu memur. Çalışma barışı açısından çok büyük sıkıntı. Ben işi yapıyorum arkadaş imza atıyor. Lütfen anlayın artık bizi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır3
cevapla 10.08.2015 14:33
turan turan

sadece üniversite mezunu kadrolu işçiler mi, var üniversite mezunu geçici işçiler ne olacak?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 09.10.2015 13:39
çiğdem er çiğdem er

unıversiteliişçiler memur işi yapıyor muh. mim. tek. vs. ancak VASIFSIZ İŞÇİ KADROSUNDA
SAYIN BAŞBAKANIMIZIN SÖZÜ İLE YILLARDIR YASADIĞIMIZ MESLEGİMİZİ KADROMUZUN TANIMAMASI SIKINTIMIZIN ARTIK ÇÖZÜLECEĞİNE İNANIYOR

HEYECANLA MÜJDE BEKLİYORUZ.

SN ERDEM EMEĞİNİZE GÖNLÜNÜZE SAĞLIK. ALLAH RAZI OLSUN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır2
cevapla 10.08.2015 09:59
kerim kerim

Yıllarca oku eğitim gör çalış hazırladığın projeyi başkası imzalasın. Ben memurum yanımda çalışan işçi arkadaşım var. Her işi benden iyi biliyor benden daha deneyimli ama imza atamıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır2
cevapla 10.08.2015 08:43
üniversiteli işçi üniversiteli işçi

son 5 senede 2 tane bedelli çıktı belediyede ki personelin sorunları çözüldü bize verilen söz gerçekleştirilmesi en hak ve kolay olanı beklemek istemiyoruz artık 17 yıllık üniversite mezunu teknikerim sayısız hesap şartname ve proje ürettim.Daha ne kadar bekleyeceğim bir biz kaldık hadi artık.

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 09.08.2015 14:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.