Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 06.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 06.02.2015 23:56
ABONE OL

S&P'den Açıklaması

TMSF'nin paralel çetenin karakutusu 'ya el koymasının ardından Türkiye'de ekonomik kriz çıkar yaygarası yapan paralel örgütü yıkan açıklama Standard & Poor's'tan geldi. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), Bank Asya'nın TMSF'ye devredilme kararının, Türkiye'nin kredi notunu etkilemeyeceğini bildirdi.

Paralel çeteyi üzecek açıklama!
S&P'den yapılan yazılı açıklamada, yönetiminin TMSF'ye devrinin Türkiye'nin kredi notuna herhangi bir etkisi olmayacağı belirtildi.

"Bu kararı, bankacılık sektöründeki sistematik risklere ya da Türkiye'nin düzenleyici kuruluşlarının politikleşmesine işaret etmeyen istisnai bir durum olarak değerlendiriyoruz" ifadelerine yer verilen açıklamada, Türk bankacılık sektöründe sistematik risk ihtimali görülmediği kaydedildi.

Kredi derecelendirme yöntemlerinin bankacılık sektörünün sağlığına ilişkin çeşitli ölçütleri kapsadığı vurgulanan açıklamada, Bank Asya'nın, bankacılık sektöründeki toplam varlığın yüzde 0,1'inden azına sahip olması nedeniyle kararın, Türk bankacılık sistemini kötü etkilemesinin mümkün olmadığı ifade edildi.


Karanlık kurul

kalan karakter 1000

Zaf-er Zaf-er

G20 toplantisi Kararlari Uygulaniyor. PARALEL BANKA okey alamadi ,Jokerler tükendi
Hayla Anlamadilar ? TASFIYE OLACAKLAR
Tükeniş, çöküş Ve Bitişşş hizlaniyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 07.02.2015 12:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.