Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 07.07.2014 Gazete

10 bin euroya askerlik yapana geri ödeme yok

için 10 bin euro yatıranlar, bedel 6 bin euroya düşürülünce para iadesi istedi. Bakanlık, 'Yasada yok' diyerek, talepleri geri çevirdi

10 bin euroya askerlik yapana geri ödeme yok
Dövizle askerlik yaparken fazla para ödeyenlerin para iadesi talebi yasaya takıldı. 10 bin euroluk bedelinin 6 bin euroya düşürülmesinin ardından çok sayıda yükümlü parasının iadesini isterken; Milli Savunma Bakanlığı ilgili yasada para iadesi yapılacağına dair herhangi bir hüküm bulunmadığı gerekçesiyle bu yöndeki talepleri geri çevirdi.

9 BİN 202 KİŞİ VAR
Y.S. adlı vatandaş, Meclis Dilekçe Komisyonu'na yaptığı başvuruda, dövizle askerlik için 10 bin euro yatırdığını ancak 2013'te meblağın 6 bin euroya düşürüldüğünü belirterek, 4 bin euroluk farkın iade edilmesini istedi. Bakanlık ise Komisyon'a yolladığı yanıtta, ilgili yasada 6 bin euronun üzerinde ödeme yapmış olanlara iade yapılacağına dair herhangi bir hüküm bulunmadığı, ödemelerin yükümlülere iadesinin mevzuat açısından mümkün olmadığını kaydetti. Dövizle askerlik hizmeti kapsamında ödeme miktarını 10 bin euro olarak düzenleyen yasanın yürürlüğe girdiği 15 Aralık 2011 ile 6 bin euroya indirilmesini öngören 8 Temmuz 2013 tarihli Bakanlar Kurulu kararına kadar olan 2.5 yıllık sürede 9 bin 202 yükümlünün 10 bin euro ödeme taahhüdü yaptığı bildirildi.

Evrin GÜVENDİK

kalan karakter 1000

aaa aaa

bende 18 ay yapmıştım şimdi12 ay siz ne parası istiyosunuz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 10.07.2014 19:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.