Bugünkü
Takvim

Engelli çalıştıran yaşadı

Engelli çalıştıran yaşadı
Hükümet, 8.5 milyon engelli vatandaşa istihdam kapısı açacak süper teşvikleri içeren yasa tasarısını hazırladı. Açık işgücü piyasasında istihdam edilemeyen için korumalı işyerleri oluşturulacak. in ücretinin bir bölümünü, sigortalarını devlet ödeyecek. İşveren, engellilere ödediği ücreti gelir ve kurumlar vergisinden düşebilecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, down sendromlu ve otistikler başta olmak üzere özürlü vatandaşların istihdamını sağlamak için geliştirilecek "korumalı işyeri" projesini anlattı. Şahin, şöyle dedi: "Korumalı işyeri uygulamasında yeni teşvikler gündeme gelecek. Gelir Vergisi, ÖTV, KDV indirimleri olacak. Biliyorsunuz özellikle otistik çocukların ezber yetenekleri çok güçlü. Bu yeteneği gerektiren işlerde çalıştırılabilirler."

Zübeyde YALÇIN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.