Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 30.03.2013 Gazete
ABONE OL

'a 18 yıl hapis

Cem Uzan'a 18 yıl hapis
Fransa'da yaşayan 'ın aralarında bulunduğu 44 sanığın İmar Bankası'na yönelik nitelikli zimmet, örgüt kurmak ve yönetmek, nitelikli dolandırıcılık suçlarından yargılandıkları dava sonuçlandı. Mahkeme, Cem Uzan'ı nitelikli zimmet suçundan 18 yıl 5 ay hapis ve 4 milyar 404 milyon 721 bin lira adli para cezasına çarptırdı. Aynı davada yargılanan 3 kişi de zimmet suçuna iştirak suçundan 7 yıl 3 ay 15'er gün hapse mahkum oldu. Uzan'ın annesi Melahat Uzan ve kız kardeşi Ayşegül Akay Uzan haklarındaki suçlamalardan bazılarından beraat aldı, bazıları ise zaman aşımı süresi dolduğu için ortadan kalktı.

Orhan YURTSEVER

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.