Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.03.2013 Gazete
ABONE OL

'Komşu'da kelepir ada

Küçük ölçekli 500 adasını satışa çıkaran , her biri için 100 bin euro civarında para istiyor

'Komşu'da kelepir ada
Ağır ekonomik krizle sarsılan , ada satışlarına hız verdi. Ege'de 3 bin adaya sahip olan Yunanistan'da yaklaşık 200 adanın satıldığı belirtildi. Katar Emiri Şeyh Hamad Bin Halife Al Sani de, geçen ay 8.5 milyon euro karşılığında Yunanistan'a bağlı Ehinadon Adaları'nı satın almıştı. Yunan hükümetinin adalar konusundaki en büyük umudu, küçük ölçekli kara parçaları. Her birinin fiyatı 100 bin euro civarında olan 500 ada için başvuruların bir hayli çok olduğuna dikkat çekildi. Ekonomistler, Yunanistan'ın 6 ay içinde 120'si büyük ölçekli olmak üzere 800 ada satacağını ve 1 milyar dolar civarında gelir elde edeceğini düşünüyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.