Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.09.2011 00:01
ABONE OL

İstihdamda Türkiye dünya birincisi!

Ekonomik krizin yaşandığı 2008'den bu yana istihdamı en çok artıran ülke Türkiye

Türkiye dünya birincisi!
(ILO), (OECD) ile ortak bir rapor hazırladı.

Rapora göre, içinde küresel krize rağmen 2008'den bu yana istihdamı artıran ülkeler sıralamasında Türkiye birinci durumda.

Küresel krizin ardından geçen üç yıl içinde, 2011 yılı ilk çeyreği itibarıyla istihdamı en fazla artıran ülkeler sıralamasında Endonezya ikinci, Brezilya üçüncü, Almanya da dördüncü sırada.

Rapora göre, G-20 ülkeleri içinde yine aynı süre içinde istihdam açısından en fazla kötüye giden ülkelerin başında İspanya gelirken, bu ülkeyi Güney Afrika ve ABD izliyor.

Yine aynı tabloya göre, G-20 içinde son üç yıl içinde işsizlik oranının en fazla arttığı ülke olarak İspanya gösterilirken, bu ülkeyi ABD ve İngiltere'nin izlediği görülüyor.

G-20 içinde işsizlik oranını en fazla düşüren ülkeler sıralamasında Brezilya ilk sırada gelirken, Endonezya ikinci sırada yer alıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.