Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.02.2011 Gazete

Üniformalı cılar geliyor

Üniformalı pazarcılar geliyor
Yeni yerleri yönetmeliğiyle pazarcılar tek tip giyinecek, temizliğine özen gösterecek. Sanayi Bakanlığı, pazar yerleri yönetmeliği ile şu kuralları getirdi:

Aynı kap veya ambalaj içine değişik kalitede ve daha az miktarda mal konulamayacak. Etiketlerde tüketicileri yanıltacak ifadelere yer verilemeyecek.

Kılık-kıyafet ile el ve yüz temizliğine dikkat edilecek. Çevreyi rahatsız edecek şekilde satış yapılamayacak. Yaz ve bahar ayları için mavi, kış ayları için siyah olmak üzere ilgili belediyenin amblemini taşıyan giysiler giyilecek.

Geri dönüşümü olmayan poşet kullanılmayacak. Kurallara uymayana 50 liradan 10 bin liraya kadar ceza kesilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.