Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 29.01.2011 Gazete
ABONE OL

2 bin gence müjde!

Turkcell ve İŞKUR, mesleki gelişim programlarıyla eğitim verecekleri 2 binin üzerindeki genci iş sahibi yapacak...

2 bin gence müjde!
İşsizlik rakamlarındaki gerileme devam ederken, Turkcell ve İŞKUR 2 bin genci daha iş sahibi yapacak çalışmanın startını verdi. Turkcell Akademi ve İŞKUR'un mesleki gelişim programları kapsamında 2 binin üzerinde kişiye eğitim verilecek. Eğitim alanlar Turkcell ekosisteminde çağrı merkezi ve satış kanallarında istihdam edilecek. Turkcell'in 2010 yılında verilen mesleki eğitim sonrası bin 110 kişiyi istihdam ettiği çalışmanın ardından bu yılda İŞKUR ile birlikte aynı çalışmayı eğitilecek kişi sayısını artırarak devam ettirecekleri açıklandı. Konuyla ilgili açıklamayı İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Özkan ve Turkcell İş Destek Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş birlikte yaptı. Mesleki programda eğitim 12 farklı ilde verilecek.

KATILIM ŞARTLARI
Mesleki gelişim programına katılmak için İŞKUR'a kayıtlı olmak ön şartı aranıyor. Bu şartı taşıyanlar, Perakende Satış Gelişim Programı'na en az lise mezunu, çağrı merkezine yönelik programlara da, en az ön lisans mezunu, 21 ile 35 yaş arasında olan adaylar İŞKUR'un web sitesinden (www.iskur.gov.tr) 'iş arayan butonu'ndan başvuru yapabilecek.

kalan karakter 1000

işsiz işsiz

turkcell yada başkaları işe aldığı gençleri ne şekilde çalıştırıp nasıl işten atıyorlar bilen var mı?isterseniz işten ayrılanlarla iletişime geçsin sayın İŞ KUR yetkilileri... neden ayrıldın ey iş iş diye ağlayan diye bir zahmet soruversinler...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 29.01.2011 05:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.