Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 30.10.2010 Gazete
ABONE OL

'i bir Türk mü batırdı?

ABD'li yatırım bankası 'in batışının sorumlusu olarak bir Türk ilan edildi. Bankada 13 ay çalışan , hakkındaki iddiaları yalanlıyor...

Merrill Lynch'i bir Türk mü batırdı?
dergisi, son sayısında ''i batırdığı' iddia edilen 'yi sayfalarına taşıdı. Bankanın Döviz Bölüm Başkanlığı'nı yapan Osman Semerci ile ilgili haber yapan Vanity Fair dergisi, Merill Lynch'in batmasının sorumluluğunu Osman Semerci'ye yüklüyor. Forbes'un alıntı yaptığı haberde bu iddia şu şekilde yer alıyor: "Osman Semerci ve ekibi, eski sabit gelir yöneticisi Jeff Kronthal'ın 5-6 milyar dolarlık riskini 1 yıldan daha az zamanda 55 milyar dolara çıkardı. Bu miktarın hemen hemen tamamı 'üç A' dereceli tahvillerdi ve Semerci'nin bunu kimsenin farkına varmadan yapabilmesi tahayyül edilebilir bir şey değildi. Fakat gerçek buydu."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.