;

Kademeli sinyali

Sosyal Güvenlik Kurumu () Bursa İl Müdürü Ramazan Yıldız, erken emekli olmak isteyenler hakkıdna çok önemli bilgiler verdi.

Kademeli emeklilik sinyali
Sosyal Güvenlik Kurumu () Bursa İl Müdürü Ramazan Yıldız, "Erken emekli olmak isteyenler, maaşlarında indirim yapılarak emekli olabiliyorlar. İlerleyen zamanlarda, bu tarz kademeli de olabilir." dedi.

1 Ekim 2008 itibari ile ilk defa işe girenleri kapsayacak olan 65 yaş emeklilik düzenlemesinden bahseden Yıldız, düzenlemenin tepkiyle karşılandığını hatırlattı.

Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu düzenleme, istatistiklere göre ve ilerisi düşünülerek yapılmış bir çalışmaydı. Emekliliğin dünyada farklı uygulamaları var. Erken emekli olmak isteyenler, maaşlarında indirim yapılarak emekli olabiliyorlar. Mesela kişi, 55 yaşında emekli olmuş 800 Euro maaş alıyor. 65 yaşında olsaydı bin 500 Euro maaş alacaktı. İlerleyen zamanlarda, bu tarz kademeli emeklilik de olabilir. Bunlarla ilgili altyapının oluşturulması gerekiyor."
Etiketler: , ,
  • 05 Ekim 2010, Salı 16:04

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.