Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.10.2009 Gazete
ABONE OL

2011'de sayım var

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, 2011 yılında genel nüfus ve konut sayımı yapılacağını belirterek, "Sayımı, insanları evlere hapsederek değil tamamen modern tekniklerle yapacağız" dedi. Bunun için tüm hazırlıkların devam ettiğini belirten Bakan Yılmaz, şunları kaydetti: "Öncelikle Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'ne göre belirlenmiş hanelere mektup göndermek suretiyle bilgi istenecek. Alınamayan sonuçlar varsa orada kurumumuz devreye girip, eksikleri tamamlayacak. Ayrıca 3-4 aya yayılacak ve 400-500 bin insanı kapsayacak daha ayrıntılı bir anket çalışması da yapılacak. Böylece, örnekleme metoduyla nüfusumuzun profili de ortaya çıkarılacak."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.