Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 21.09.2019 15:40
  • Son Güncelleme: 21.09.2019 17:53

ÖSYM YKS ek kayıtlar başlıyor! 2019 YKS üniversite ek kayıtlar nasıl yapılır? İşte YKS ek kayıt takvimi...

YKS ek tercih sonuçları açıklandı. YKS ek tercih sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtları başlıyor. ÖSYM takvimine göre kayıtların ne zaman yapılacağı bildirildi. Peki, YKS ek kayıtlar ne zaman başlıyor? YKS üniversite ek kayıtlar nasıl yapılır? İşte 2019 2020 YKS ek kayıt takvimi...

YKS ek kayıtlar başlıyor! İşte detaylar...

YKS ek kayıt için geri sayım başladı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen üniversite yerleştirmelerinde sona gelindi. 2019-2020 eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte üniversite yerleştirmeleri de tamamlanıyor. İlk yerleştirme sonuçlarının ardından herhangi bir üniversiteye yerleşemeyenler için ek kayıt yapıldı. Geçtiğimiz gün sonuçların açıklanması ile birlikte kayıt takvimi de duyuruldu. Peki, YKS ek kayıtlar ne zaman başlıyor? YKS üniversite ek kayıtlar nasıl yapılır? İşte 2019 2020 YKS ek kayıt takvimi...

YKS EK KAYITLAR NE ZAMAN?

YKS tercih sonuçlarına göre kayıt hakkı kazanan öğrenciler kayıtların ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. ÖSYM'den yapılan açıklama ile merak edilen sorular yanıt buldu. Buna göre, kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.