Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 09.09.2019 10:26
  • Son Güncelleme: 09.09.2019 12:05

açıklanıyor! 2019 sorgulama nasıl yapılır?

için heyecanlı bekleyiş sürüyor. KYK tarafından geçtiğimiz gün ilk yedek yerleştirme sonuçları açıklanmıştı. Bunun sonucunda yerleşemeyen öğrecniler 2. yedek sonuçlarını bekliyor. Peki, KYK yurt sonuçları açıklandı mı? nasıl yapılır? 2019 KYK taahhütname nasıl onaylanır?

KYK 2. yedek yurt sonuçları için tarih belli oldu. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yedek yurt yerleştirme takvimine göre ilk sonuçlar 5 Eylül'de tamamlanmıştı. Sonuçlara göre herhangi bir KYK yurduna yerleşemeyen öğrenciler için 2. yedek yurt yerleştirme yapılacak. Peki, KYK yurt sonuçları açıklandı mı? KYK 2. yedek yurt sonuçları sorgulama nasıl yapılır? 2019 KYK taahhütname nasıl onaylanır? KYK yurt taahhütname nasıl onaylanır? İşte ayrıntılar...

KYK 2. YEDEK YURT SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

KYK yedek yurt sonuçları açıklandı. Sonuçlara aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

SONUÇLAR BU SAYFADA OLACAK

KYK YURT İLK KAYIT ÜCRETİ NE KADAR?

İlk kayıt ücreti, öğrencinin yerleştirildiği yurda ve yerleştirme tarihine göre farklılık gösteriyor. Yerleştirme işlemini takip eden ay itibarıyla sadece aylık yurt ücreti ödenecek. Güvence bedeli ise bir defaya mahsus alınmakta olup yurttan kayıt sildirildiğinde iade ediliyor. KYK yurtlarının aylık ücretleri, 200 TL ile 340 TL arasında değişiyor. KKTC yurtlarında bu rakam 400 TL olarak uygulanıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.