Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 04.06.2020 09:07
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 04.06.2020 11:57
ABONE OL

Son dakika: 'e bir şok daha! 'da başkent Trablus'un tamamı ele geçirildi!

Son dakika haberleri... Sözcüsü Albay Muhammed Kununu, yaptığı yazılı açıklamada, başkent Trablus'un güneyindeki ve Vadi er-Rebi bölgelerini, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife 'e bağlı milislerden kurtardıklarını ve bu bölgelerde tamamen kontrolü sağladıklarını açıkladı.

Reuters'ta yer verilen bilgilere göre, 'da güçleri geri çekiliyor.

Libya'nın Birleşmiş Milletler nezdindeki meşru temsilcisi Ulusal Mutabakat Hükümeti, nun başkent Trablus'u tamamen kontrol altına aldığını duyurdu.

3 BÖLGE DAHA KURTARILDI
Ulusal Mutabakat Hükümeti yetkililerinden elde edilen bilgilere göre, Kasr bin Gashir ilçesi ve güneyindeki Soug Al Khimes ile birlikte Wadi al-Rabi bölgesinin de gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarıldığı aktarıldı.

ORDU KOMUTANI: HAFTER BÖLGEDEN KISA SÜREDE TEMİZLENECEK
Açıklamalarda bulunan UMH ordusunun güney Trablus'taki komutanlarından Ali Abu Ziyan, UMH birliklerinin Kasr bin Gashir ilçesine giriş yaptığını ve Hafter'e bağlı milislerin başkent Trablus'un güney bölgesinden kısa sürede temizleneceğini söylemişti.

TRABLUS HAVALİMANI'NDA KONTROL UMH BİRLİKLERİNE GEÇTİ
Libya ordusu, dün yaptığı açıklamada ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin işgalindeki Trablus Uluslararası Havaalanı'nda kontrolü sağladığını duyurmuştu.