Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 17.07.2019 11:07
  • Son Güncelleme: 17.07.2019 11:17

Rusya'dan 'ye sürpriz savaş uçağı teklifi

'nin F-35 tehditleri sonrası Rusya Başbakan Yardımcısı Yuriy Borisov, 'ye Rus yapımı savaş uçakları teslim edilmesini içeren bir anlaşma için görüşmeler yapılmasının olası olduğunu belirtti.

Rusya'dan Türkiye'ye sürpriz savaş uçağı teklifi

Rusya Başbakan Yardımcısı Yuriy Borisov, 'ye Rus yapımı savaş uçakları teslim edilmesini içeren bir anlaşma için görüşmeler yapılmasının olası olduğunu belirtti.

Rusya'nın Savunma Sanayisinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Borisov, Türkiye'ye yeni hava savunma sistemleri ya da savaş uçağı teslimatı için görüşmeler yapılmasının mümkün olup olmadığı sorusuna, "Neden mümkün olmasın? Artık elimizde bunun mümkün olduğuna ilişkin bir örnek bulunuyor" yanıtını verdi.

ERDOĞAN: RUS UÇAKLARI ALABİLİRİZ
, S-400 alımı sebebiyle sürekli Türkiye'ye F-35'leri vermemekle tehdit ediyor. , zaman zaman ABD'nin bu tehditlerinden dolayı Rus savaş uçaklarının alınabileceğini söylemişti.

kalan karakter 1000

Mahmud Mahmud

Türkiye,Azebeycan,Türki Kafkas ülkeleri,Rusya F ve İran bu coğrafyada jeopolitik,siyasi ve askeri unsurları ile ülkeler kendi ulusal siyasi ve güvenlik çıkarları gözetilerek çok sıkı işbirliği yaparak,enerji güvenliğini,koridorunu,ülke kazanç çıkarlarını korumak içim n sıkı ittifak içinde olmalılar.S-400 lerin Rusya F u atrafından teslimi yapıldıktan sonra,bölgesel enerji güvenliğini ve kazanılacak hidro-carbon yatakların korunması ,yeryüzüne çıkarılmasına kadar işbiliğini çok yönlü işbirliği içinde stratejik hedeflerde beraber adım adılmalıdır.Büyük enerji savasında kaybeden AB ve ABD olmalıdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.07.2019 12:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.