Bugünkü
Takvim

İşte Avrupa!

Afgan in ülkesinde ölüme gitmemesi için eylem yapan li hakkında dava açıldı. Kahraman Elin Ersson’un 6 ay hapis yatabileceği bildirildi

İşte Avrupa!
Göteborg- İstanbul seferini yapan uçakta Afgan sığınmacının sınır dışı edilmemesi için eylem yapan li Elin Ersson hakkında dava açılmasına karar verildiği bildirildi. İsveç devlet televizyonu SVT'nin haberine göre, eylemden hemen sonra savcının suç unsuru bulduğu ve dava açılmasına karar verdiği kaydedildi. Dava açma hazırlığındaki İsveçli savcı James Von Reis yaptığı açıklamada, şüphelinin açıkça suç işlediğinin delillerle sabit olduğunu vurguladı. Reis, "Kadın ilk defa böyle bir suç işlediği için havacılık yönetmenliğini ihlal nedeniyle 6 aya kadar hapis ya da para cezasına çarptırılabilir" dedi. Genç kız 2 ay önce zorla Afganistan'a gönderilen bir göçmenin İsveç'te kalmasını sağlamıştı.

Elin Ersson, Türk yolcuların desteğiyle Afgan i kurtarmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.