Bugünkü
Takvim

200'ü göremedi

200'ü göremedi
Dünyayı yöneten ailelerden olan Rockefeller'in en yaşlı üyesi David Rockefeller, dün 101 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü iş adamının sözcüsü Fraser P. Seitel, Rockefeller'in dün sabah evinde kronik kalp yetmezliğinden öldüğünü açıkladı. Rockefeller, 2016 yılında 100. yaş gününü kutlamak için ABD'nin Maine eyaletinde bir ulusal parkın yanında bulunan 1000 dönümlük araziyi bağışlamıştı. 6 kez kalp nakli, 3 böbrek ve 2 de ciğer nakli yapılan David Rockefeller 100 yaşına girdiğinde "200. yaş günümü kutlamak istiyorum" demişti. , 12 Haziran 1915 'te doğdu. Amerikalı bankacı, işadamı. "Dünya imparatorluğu" ve "Yeni dünya düzeni" gibi söylemleri dikkat çekmiş ve geniş tepki toplamıştı. Rockefeller ailesinin üyelerinden olup Amerikan İç Savaşında ismini savaş gelirleriyle ve Standard Oil Company şirketinin kurucusu olup şirketi petrolden elde ettikleri mirasıyla bugünün Rockefeller şirketler grubunun kurucusu John D. Rockefeller'in büyük oğlu, Chase Bank'ın eski başkanıydı. New York'ta 'özel' milyarderlerden biri Rockefeller'in Abby, John D. III, Nelson, Laurance ve Winthrop isminde beş kardeşi daha var.

EN GÜÇLÜ ŞİRKETLER ONLARIN
Amerika'da 150 yılı aşan bir Rockefeller hanedanlığı var. Fakat sadece finans ve para piyasasında kalmamışlardır. Petrolden endüstriye çok geniş bir alana yayılmış ve oldukça güçlü bir sermayenin sahibi oldu. Aile tüm bunların yanı sıra birçok yardım kurumu ve binlerce vakıf açtı. Kendi mal ve gelirleri bu vakıflar ve emanetçi kuruluşlar aracılığı ile yönetti. En bilinen yardım kuruluşları Chicago Üniversitesi Tıp Araştırma Enstitüsü. New York'taki Rockefeller Center, Exxon-Mobile, Chevron, Citi Group, J.P Morgan en ünlü ve güçlü şirketleri. Rockefeller Ailesi'nin kontrol ettiği para konusunda kesin bir tahmin yapılamamakla birlikte 5 ila 15 trilyon dolar civarında. Rockefeller Ailesi'nin sadece New York'ta 1 trilyon dolarlık gayrimenkulü var.

kalan karakter 1000

tevfik tevfik

eveeet şimdi ,ruhun , yaratıcının süper nova sistemini görmekte ,yaptığın her şey kayıtlı iyi yada kötü ,bakalım nasıl hesap verecen ,bak trilyonların dünyada kaldı ,dünyaya tapman seni mahfedecek,,

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 22.03.2017 08:29
azim azim

ama cehennmi gordu

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 22.03.2017 04:26
mesut mesut

Ateşi bol olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 21.03.2017 08:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.