Bugünkü
Takvim

ABD'li milyarder 'ın 101 yaşında öldüğü açıklandı.

  • Dünya
  • 20.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 20.03.2017 18:53
ABONE OL
David Rockefeller hayatını kaybetti

Ünlü iş adamının sözcüsü Fraser P. Seitel tarafından yapılan duyuruda, Rockefeller'ın pazartesi sabahı evinde öldüğü açıklandı. Rockefeller, 2005 yılında 100. yaşgününü kutlamak için ABD'nin Maine eyaletinde bir ulusal parkın yanında bulunan 1000 dönümlük araziyi bağışlamıştı.

KRONİK KALP YETMEZLİĞİ
Aile sözcüsü Fraser Seitel, finans dünyasının önemli isimlerinden Rockefeller'ın ABD'nin New York kentinde, kronik kalp yetmezliğinden öldüğünü duyurdu.

HEDEF 200 YAŞINI GÖRMEKTİ
6 kalp nakli, 3 böbrek ve 2 de ciğer nakli yapılan Rockefeller 100 yaşına girdiğinde "200. yaş günümü kutlamak istiyorum" demişti.

DAVİD ROCKEFELLER KİMDİR?
, 12 Haziran 1915 'te doğdu. Amerikalı bankacı, iş adamı. "Dünya imparatorluğu" ve "Yeni dünya düzeni" gibi söylemleri dikkat çekmiş ve geniş tepki toplamıştır. Rockefeller ailesinin üyelerinden olup Amerikan İç Savaşında ismini savaş gelirleriyle ve Standard Oil Company şirketinin kurucusu olup şirketi petrolden elde ettikleri mirasıyla bugünün Rockefeller şirketler grubunun kurucusu John D. Rockefeller'in büyük oğlu, Chase Bank'ın eski başkanı olup şu anda bankanın uzantısı olan JPMorgan Chase'in ortaklarındandır. New York'ta sayılı milyarderlerden biridir. Rockefeller şirketler grubuna üyesi olan Abby, John D. III, Nelson, Laurance and Winthrop isminde beş kardeşi vardır. 2008 yılında Harvard Üniversitesi'ne 100.000.000 $ bağışta bulunmuştur.

David Rockefeller'in sahibi olduğu şirketler, yönettiği ve yardım ettiği fonlar, sivil organizasyonlar dernekler, başta 1904 yılında kurulan dünyanın dört yanında öğrencilere burs veren Rockefeller Vakfı ve diğer vakıflar ve kuruluşları ile dünyanın neredeyse yarısından bile fazla bir etki alanına sahip olup öğrencilere gelecek vaat eden binlerce gence verilen ünlü Rockefeller öğrenim bursu ülkelerin siyasetinde önemli rol oynar. David Rockefeller ailesi adına CFR'nin onursal başkanıdır.

kalan karakter 1000

GÜNES GÜNES

Yahu siz masonlarla ögünüyormusunuz Aydinlar yazan kisi bu ne böyle yere göge sigdiramiyorsunuz seytan suratli seytan ruhlu para diye aklini oynatmis ac gözlü adami nasilda met ediyorsunuz mason kurucusu bankasi var bizim böyle yorumlara karnimiz tok git isine senin isin gücün yokmu allah allah bas belasimisin nesin

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 21.03.2017 22:03
MISAFIR MISAFIR

AYDINLAR KARDESIM SEN KENDINI BU DUÜNYADA HERKESTEN COK AKILLIMI SANIYORSUNDA HERKESIN BILDIGINI HERKESE ANLATIYORSUN YADA SENDE ONLARDANSIN ONLARLA ÖGÜNÜYORSUN SENIN AKLINA IHTIYACIMIZ YOK BURADA YAZANLARIN HEPSI KÜLTÜRLÜ ADAMLAR BILGILI ADAMLAR KENDI MASONLUGUNLA ÖGÜNME YETER ARTIK HEM IKIDE BIR ADINI DEGISTIRIP BIZE DERS VERMEYE KALKMA YETER

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 21.03.2017 21:27
yasr kemal yasr kemal

olumde vaaar! olum olum! baki birtek Allah tir! yediniz bitrdiniz dunyayi genede ne gozunuz doydu nde karniniz!

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 21.03.2017 02:15
Aydınlar Aydınlar

bu adam dünya mason kuruluşlarının ulliminati gibi bi cok örgütün en basındakı kişi dir Rockefeller Amerika gibi bi cok merkez bankalarının da sahibidir bu ve bunun gıbı aileler dunya para piyasasına yön verır

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 21.03.2017 00:34
deli balta deli balta

şeytanın hizmetkarlarının büyüklerinin biri gitti darısı diğerlerinin başına

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 21.03.2017 00:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.