Bugünkü
Takvim

krizi

Brezilyalı 'ın transferindeki usulsüzlük iddiaları ortalığı karıştırdı. Barcelona Başkanı da ifadeye çağırıldı...

ABONE OL
Neymar krizi
2013 yazında Brezilya'nın Santos kulübünden Barcelona'ya gelen ünlü futbolcu 'ın transferinde vergi kaçırıldığı iddiasıyla yürütülen soruşturmada, Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu sanık olarak ifade vermeye çağırıldı. İspanya'da yürütülen soruşturmaya tepki gösteren Bartemou, Barcelona Kulübü'ne karşı başlatılan hukuki sürecin arkasında Katalonya'daki bağımsızlık yanlısı girişimlerden rahatsız olan İspanyol devleti olduğunu savundu. Nou Camp Stadı'nda "Bağımsızlık konseri" verilmesini, Katalonya'nın bağımsızlığı için yapılan eylemlerden biri olan "Katalan yolu"nun Nou Camp'tan da geçmesini örnek gösteren Bartomeu, şöyle konuştu: "Barcelona'nın bazı eylemlere katılması, devletin bazı güçlerinin hoşuna gitmedi. Barcelona'ya saldırılıyor. Hem sportif hem de siyasi fatura kesilmeye çalışıldığını görüyorum." Barcelona eski Başkanı Rosell, Neymar transferinde 57 milyon euro, Bartomeu da 86.2 milyon euro beyanda bulunurken, İspanyol Maliyesi transferin maliyetinin 94.8 milyon euro olduğunu savundu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.