Bugünkü
Takvim
  • Bugünkü Takvim
  • 23.04.2019

Yumruğa kelepçe

Yumruğa kelepçe

CHP Genel Başkanı Kemal , önceki gün şehit Yener Kırıkcı'nın 'taki cenaze törenine katıldı. Bir grup, Kılıçdaroğlu'na saldırdı. Olayla ilgili soruşturma açıldı.

İFADE VERDİ
Kamera görüntüleri incelemeye alındı. Kılıçdaroğlu'na yumruk atan Osman Sarıgün, Eskişşehir'in Sevrihisar İlçesi'nde yakalandı. Sarıgün ile birlikte 1'i kadın 9 kişi gözaltına alındı. Çubuk'a getirilen şüpheliler, herhangi biri tarafından yönlendirilmediklerini, anlık gelişen tepkiyle davrandıklarını anlattı. Şüphelilerin tamamının da olayın yaşandığı Akkuzu Mahallesi'nden olduğu açıklandı. Kameralardan 30 şüpheli daha saptandı. 9 şüpheliden 3'ü serbest bırakıldı. Saldırının bir numaralı şüphelisi 'ün ifadesine ulaşıldı. Şüpheli, "TIR şoförüyüm. Kılıçdaroğlu'nun '/ terör örgütü değildir' şeklinde verdiği demeç aklıma gelince Kılıçdaroğlu'na doğru 'Yuh' diye bağırmaya başladım. Kılıçdaroğlu'nu karşımda görünce sinirlerime hakim olamayarak sadece bir kez yumruk attım. Pişmanım. Beni yönlendiren olmadı" ifadelerini kullandı. Sarıgün, elleri kelepçeli şekilde Çubuk Adliyesi'ne çıkarıldı.SALDIRI KABUL EDİLEMEZ
MHP lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı eleştirdi. " Genel Başkanı'nın, katıldığı şehit cenazesinden hemen sonra karşı karşıya kaldığı saldırı ve kötü muameleler kabul edilemez niteliktedir. Hiç kimse olayların gizli faili ve azmettiricisi olarmizi ve dava arkadaşlarımızı göstermeye kalkışmamalıdır" dedi.

PROVOKASYON BULGUSU YOK...
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyla ilgili konuştu: "Bu üzücü hadise meydana geldiği andan itibaren güvenlik kuvvetlerimiz yoğun bir çalışma ortaya koydular. Olayın dışardan bir provokasyonla ilgili olduğuna dair herhangi bir bulguya rastlamadık."

ÇELİK: DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ...
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Osman Sarıgün'ün, AK Parti'den ihraç talebiyle İl Disiplin Kuruluna sevk edildiğini söyledi. Çelik, "Sarıgün'ün partimiz üyesi olduğu görülmüştür. Sarıgün'ün kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak İl sevkine karar verilmiştir. Demokratik siyasette şiddete yer yoktur" dedi.

YÜKSEL TEMEL