Bugünkü
Takvim

Çarşı kutlamaya karşı

Süper Final'in nefes kesen maçı sonrasında şampiyon oldu. lı taraftarlardan GS'li taraftarlara ilginç bir uyarı geldi: "Beşiktaş'ta sadece Beşiktaş şampiyonluğu kutlanır"

  • Beşiktaş
  • 13.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 13.05.2012 11:09
ABONE OL
Beşiktaşlılar da sokağa döküldü
Bazı lılar, Taksim'deki kutlamalara gitmek için Beşiktaş'tan geçen sar-kırmızılı taraftarlara saldırdı.

Forza Beşiktaş'ın sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta yayımladığı bir fotoğrafta, Beşiktaş'ta sadece BJK'nin şampiyonluğunun kutlanacağını, lıların semte kutlama yapmasını istemedikleri ifade edildi.

Beşiktaşlı tarafların "Semtimizde sadece Beşiktaş şampiyonluğu kutlarız" diyerek paylaştıkları fotoğraflarda nöbet tuttukları da görüldü.

Siteye eklenen diğer fotoğrafların altına "Nöbet tutuyoruz" tarzında yorumlar geliyor.

Semtte polislerin yolları kapattığı da belirtildi.

Polisle taraftarlar arasında yaşanan tartışmalarda, BJK'li taraftarların dördüncülüğü kutladıklarını açıkladıkları belirtildi.

Gümüşsuyu'nda konvoyla geçmek isteyen bir grup taraftara Beşiktaşlı taraftarlar müdahale etti. Sarı-kırmızılı bir taraftara ait motosiklete de siyah-beyazlı taraftarlar zarar verdi.

BEŞİKTAŞ'TA ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARINA TEPKİ

Galatasaray'ın şampiyon olması üzerine taraftarlar kutlama yapmak için Taksim Meydanı'nı tercih etti. Ancak Taksim'e gitmek için yol olarak Beşiktaş'ı kullananlar bir grubun saldırısına maruz kaldı. Balmumcu'dan Beşiktaş sahiline doğru inen sürücüler Yıldız Teknik Üniversitesi önüne geldiğinde taşlı saldırıya uğradı. Ellerinde taşlarla yol kenarında bekleyen grup Galatasaray bayrağı bulunan araçlara taş atıp küfürler savuruyordu.

Kadın erkek ayırt etmeden saldıran bu kişilerden zarar görenlerden biri de Deniz Özgür isimli kadın taraftardı. Özgür yaşadıklarını şöyle anlattı.

"Zincirlikuyu'da maçı izledikten sonra kuzenimle dışarı çıktık. Şampiyonluğu kutlamak için Taksim Meydanı'na gitmeye karar verdik. Bayrağımızı alıp yola çıktık. Şişli yönünde trafik sıkışıklığı vardır düşüncesiyle Beşiktaş'tan gitmeyi uygun gördük. Tam Yıldız Teknik Üniversitesi önüne geldiğimizde yol kenarında bekleyen birkaç kişi küfürler savurarak otomobile doğru yürüdü. Trafik yavaş aktığı için kısa sürede yanımıza geldiler. 'Burada Galatasaray bayrağı açamazsınız' dedikten sonra bayrağı alıp yere attılar. Ellerindeki taşlarla cama ve kapılara vurdular. Kolum da çarpan taş yüzünden incindi. Canımızı zor kurtardık. Şampiyonluk sevincini yaşayamadık. Bunu yapanlar taraftar olamaz" dedi.

kalan karakter 1000

beşiktaş.... beşiktaş....

iyi de beşiktaş hiç şampiyon olmuyor ki.... 10-15 yılda bir o da tesadüfen...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 13.05.2012 15:14
ne oldu ne oldu

zorunuzamı gitti tüğü yolunmuş kartallılar sizemi sorucaz nerde kutlucağımızı adamlara bak yaw bukadar zorunuza gidiyorsa çalışın futbolcularınız yatacagına emek harcasın sizde yaşayın bu onuru gururu sizinkisi çekememezlik

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır4
cevapla 13.05.2012 12:24
caylaksiu caylaksiu

hayatınızda ilk defa aydınlık mekanda kupa alacaktınız diğer kardeşiniz müsade etmedi.hakem hataları şampiyonluk kupasını yine karanlıkta müzenize götürdünüz...

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 13.05.2012 16:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.